Stolní tenis

Oddíl stolního tenisu

Oddíl stolního tenisu TJ Sokol Morašice má 19 členů ve dvou mužstvech. Pravidelně trénujeme v úterý a ve čtvrtek v naší herně na sále místního pohostinství č.p. 20. Vedoucím oddílu je Milan Říha.

Pravidelně se účastníme dlouhodobé soutěže, a to muži „A“ hrají okresní přebor a mužstvo „B“ hraje nižší okresní soutěž. S předvedenou hrou jsme velice spokojeni a i výsledky naznačují náš další kvalitativní růst. Po polovině soutěže jsou muži „A“ na 5. místě z 10 účastníků a muži „B“ na 6. místě z 11 účastníků. Tato umístění bychom měli do konce soutěže udržet. Vedoucím mužstva B je Kovář František. Na konci sezóny pravidelně pořádáme turnaj: „Memoriál Jindřicha Dlabky“. V roce 2006 proběhl již 22. ročník a ten vyhrál Radovan Šafář z Litomyšle. Také jsme pořádali turnaj ve čtyřhrách a to jako první ročník memoriálu Pavla Pohorského. Tento turnaj vyhráli naši nejlepší hráči Hořínek Jan a Králík Ladislav.

Do budoucnosti máme spoustu úkolů. Opět budeme hrát regionální soutěže, zlepšíme tréninkové jednotky a postupy a hlavně potřebujeme přilákat do našich řad nové a mladší spoluhráče. Přijďte se mezi nás podívat.