120 let Sokola

5. září 2020 se na našem hřišti konal již jednou odložený fotbalový den, na kterém se připomínalo 120 let TJ Sokol Morašice a 50 let fotbalu v obci. Návštěvníci, kteří vzdor nepříznivé době dorazili v hojném počtu, si mohli prohlédnout nové kabiny, najít se v historických albech a statistikách, pořídit si suvenýry a upomínkové předměty a hlavně se v mnoha případech po letech potkat se spoustou známých. Menší děti si zasoutěžily a vybláznily se na skákacím hradu a v hasičské pěně, ale hlavním programem byla po celý den fotbalová utkání.

Dopolední turnaj elévků vyhrálo naše družstvo spojené s Horním Újezdem, když ovládlo oba zápasy za prakticky neustálého hlášení "další gól dává Daniel Válek...". Ve chvíli, kdy začal Michal Kopecký ořezávat první kýty nastoupilo A-mužstvo proti Hornímu Újezdu a po drtivém nástupu dovedlo zápas k poklidné výhře 6:1.

 Moderátor akce Martin Matějka s radní pardubického kraje a bývalou starostkou Hanou Štěpánovou, současným starostou a bývalým hráčem Sokola Karlem Rajmanem, sekretářem Sokola Václavem Štanclem a spoluzakladatelem fotbalového oddílu Zdeňkem Krejzou pak obstarali slavnostní zahájení, které bylo hlavně shrnutím historie areálu a fotbalového oddílu, doplněným o řadu zajímavých vzpomínek.

 O půl čtvrté pak již přišlo na řadu utkání bývalých hráčů Morašic proti staré gardě Hradce Králové. To se bohužel neobešlo bez zranění, nicméně k radosti publika se našim podařilo v poslední minutě vyrovnat a vynutit si tím atraktivní penaltový rozstřel. Ten rozhodnutí nepřinesl, ale účel splnil.

Stejně jako celý den, který se vydařil i díky tomu, že první přeháňka přišla až ve chvíli, kdy už se zábava odbývala pod střechou připravených stanů. TJ Sokol Morašice tímto děkuje všem sponzorům, obci Morašice i všem jednotlivcům, kteří se o povedený průběh oslav jakkoliv zasloužili a doufá, že se na hřišti budeme potkávat v hojném počtu častěji. Ať už přivedete děti na trénink, přijdete s něčím pomoct nebo jenom fandit. 

                                                                                                                                      Václav Štancl

 

Fotky